Porady

Maski antysmogowe na co dzień

Maski antysmogowe na co dzień

Zanieczyszczone powietrze zawiera wiele szkodliwych cząstek, w tym m.in. pyły zawieszone oraz spaliny samochodowe. Ich podstawowym źródłem są pojazdy lub przemysł. Najpopularniejszym sprzętem do walki z zanieczyszczeniem powietrza jest maska ​​przeciwsmogowa. Jakie maski polecane są do zakładania na co dzień? Sprawdź!

Zanieczyszczone powietrze zawiera wiele szkodliwych cząstek, w tym m.in. pyły zawieszone oraz spaliny samochodowe. Ich podstawowym źródłem są pojazdy lub przemysł. Najpopularniejszym sprzętem do walki z zanieczyszczeniem powietrza jest maska ​​przeciwsmogowa. Jakie maski polecane są do zakładania na co dzień? Sprawdź!

Smog – największy problem w dużych miastach

Smog to rodzaj zanieczyszczenia powietrza, który występuje na obszarach miejskich o dużej liczbie ludności. Zawiera wiele zanieczyszczeń powietrza, które obejmują sadze węglowe, emisje z przemysłu i spaliny. Większość smogu, który można dzisiaj zaobserwować w dużych miastach to smog fotochemiczny, który powstaje, gdy światło słoneczne reaguje z obecnymi w powietrzu lotnymi związkami i tlenkami azotu (uwalnianymi ze wszystkich wymienionych źródeł). 

Występowanie takich zanieczyszczeń na poziomie gruntu może prowadzić do uszkodzenia płuc, szczególnie u osób z astmą, rozedmą i zapaleniem oskrzeli. Może również podrażniać oczy i nos oraz zwiększać podatność na infekcje. Dlatego tak ważne jest, aby chronić siebie i swoich bliskich przed szkodliwymi skutkami zanieczyszczonego i w konsekwencji niezdrowego powietrza.

Osobista ochrona przed smogiem – maseczki przeciwsmogowe

Jednym z najprostszych rozwiązań, które chronią organizm przed zgubnymi skutkami smogu, są maski antysmogowe. Jest to akcesorium ochrony osobistej, które wyposażone w odpowiednie filtry, oczyszcza powietrze i ułatwia oddychanie. Korzyści z masek chroniących przed zanieczyszczeniami obejmują:

  • Zapobieganie długotrwałym skutkom zanieczyszczenia powietrza na organizm – maski przeciwsmogowe ograniczają wdychanie szkodliwych substancji, które powodują alergie i inne choroby płuc. Długotrwałe narażenie na zanieczyszczenia powietrza może prowadzić do różnych problemów oddechowych, w tym astmy.
  • Zwiększenie pojemności płuc – wdychanie czystego powietrza zwiększa pojemność płuc i ułatwia oddychanie. Poprawia to siłę mięśni oddechowych i zwiększa pobór tlenu.
  • Ochrona przed różnymi bakteriami i grzybami – maseczki antysmogowe z filtrami z węglem aktywnym i HEPA chronią przed bakteriami i grzybami, a także zapobiegają chorobom i reakcjom alergicznym.

Dlatego, gdy dojeżdżasz do pracy, szkoły, na uczelnię, uprawiasz sport, wychodzisz z psem, idziesz na zakupy i realizujesz inne czynności, które wymagają pobytu na wolnym powietrzu w zatłoczonym mieście – nigdy nie rezygnuj z zakładania maski przeciwsmogowej.

Maseczki antysmogowe Respro – jakość, której warto zaufać

Na rynku dostępnych jest wiele maseczek różnego typu, ale niestety nie wszystkie spełniają normy bezpieczeństwa, skuteczności i niezawodności. Warto więc zaufać marce, która doskonale wie, jak radzić sobie ze smogiem. 

Maski antysmogowe Respro to produkty, które powstają w Wielkiej Brytanii, czyli w zasadzie w centrum światowej walki ze smogiem. Musisz bowiem wiedzieć, że termin smog został po raz pierwszy ukuty w 1905 roku na określenie chmur dymu i mgły, które nękały wówczas Londyn.

  • Do codziennego użytku w miastach, w których występuje wiele zanieczyszczeń doskonale nadaje się maska przeciwsmogowa Techno. W swojej konstrukcji wykorzystuje zawory, które zapewniają użytkownikowi odpowiedni dopływ powietrza i niskie opory oddychania. Dodatek dwóch otworów wydechowych pozwala błyskawicznie odprowadzić ciepło, wilgoć oraz dwutlenek węgla. Dzięki temu korzystanie z takiej maski antysmogowej zapewnia komfort oddychania świeżym, czystym powietrzem. Model Techno został wykonany z najwyższej jakości neoprenu, jest więc lekki, wygodny w noszeniu, wytrzymały i posłuży użytkownikowi przez długi czas. Maska ta jest dostępna w trzech rozmiarach i posiada wymienne filtry.

Do stosowania na co dzień w innych sytuacjach np. podczas jazdy na rowerze lub biegania możesz wypróbować także inne maski antysmogowe z oferty Respro. Marka ma wiele wysokiej jakości produktów, które zostały stworzone z myślą o różnych potrzebach. Wybór jest duży i decyzja, jaką maskę antysmogową wybierzesz, zależy od Ciebie.

Similar Posts