Podróże

Miejsca warte odwiedzenia podczas weekendu w Warszawie

Tętniąca życiem stolica Polski obfituje w różnego typu atrakcje. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Warszawa stwarza wiele możliwości na spędzenie wolnego czasu w sposób dostosowany do indywidualnych preferencji. Chcąc na przykład zabrać bliską osobę w romantyczną podróż po stolicy warto zainspirować się poniższą propozycją miejsc wartych do odwiedzenia.

1. Punkt widokowy w Pałacu Kultury i Nauki 

Weekend w Warszawie musi obejmować wizytę w symbolicznym miejscu, jakim jest Pałac Kultury i Nauki. I choć sam gmach jednym się podoba innym nie, to bez wątpienia warto wejść na jego taras widokowy.  Znajduje się on na XXX piętrze (na wysokości 114 m), skąd można  podziwiać piękną panoramę Warszawy i odkryć ją z nieco innej perspektywy,

2. Niewidzialna Wystawa i wizyta w Perfumerii Mo61

Niezwykłe doświadczenia oraz niezapomniane wrażenia zapewni nietypowa wystawa znajdująca się na  al. Jerozolimskich. Chodzi tu o Niewidzialną Wystawę oferującą interaktywną podróż w świat, w którym trzeba polegać jedynie na takich zmysłach jak: węch, dotyk i słuch oraz osobach niepełnosprawnych będących naszymi przewodnikami.

Równie ciekawą propozycją, oddziałującą na zmysły jest wizyta w Perfumerii Mo61. Będzie ona stanowiła kreatywną wycieczkę po krainie zapachów i pozwoli stworzyć dla siebie idealne perfumy – jedyne w swoim rodzaju. Mogą one stanowić doskonały prezent dla osoby bliskiej.

3. Centrum Nauki Kopernik – Planetarium

Z kolei wizyta w Planetarium pozwoli odbyć kosmiczną, godzinną podróż po Układzie Słonecznym oraz oglądać z bliska choćby:planety wraz z ich księżycami, gwiazdy z ich układem planetarnym, głębie wulkanów, początki życia na Ziemi, czy niewidzialne gołym okiem mikroorganizmy sprzed milionów lat.

4. Spacery w towarzystwie natury

Spędzając weekend w Warszawie warto przewidzieć czas na spacery w towarzystw natury, pozwalające się oderwać od życia codziennego i zapewniające miłą i romantyczną atmosferę. W związku z czym warto wybrać się do:

  • Łazienek Królewskich – stanowiących idealną propozycję na relaksujący spacer o każdej porze roku w otoczeniu klasycznych zabytków i pięknych ogrodów;
  • Ogrodu na dachu BUW-u – podzielonego na kilka części, które zachwycają odmienną formą, kolorem i zapachem;
  • Ogrodu przy Pałacu Krasińskich z licznymi atrakcjami (np. Pałacem Krasińskich, barokową bramą czy Pomnikiem granic getta);
  • Bulwarów Wiślanych – kilkukilometrowa promenadowa jest idealna na spacer lub przejażdżkę rowerową;

5. ZOO i  Park linowy i minigolf w Józefowie (hotel Holiday Inn.)

Aktywny weekend w Warszawie – czemu nie? Park linowy zapewnia mnóstwo atrakcji i nie sposób się w nim nudzić. Z kolei ZOO daje sposobność na poznanie i zobaczenie z bliska wielu gatunków zwierząt.

6. Park Fontann oraz Drink Bar w Hotelu Marriott na idealny wieczór

Multimedialne widowisko światła, dźwięku oraz wody połączone z animowaną opowieścią o historii i legendach stolicy, stanowi doskonałą propozycją na wieczór. Podobnie jak wizyta w barze w hotelu Marriott z pięknym widokiem na całe miasto.

Źródło:

http://tripybiznesekipy.pl/polska/pomysly-spedzenie-wolnego-czasu-warszawie-zabrac-bliska-osobe/

http://tripybiznesekipy.pl/magazyn/warszawa-nieznana-nietypowe-miejsca-ktore-warto-zobaczyc/

 

Similar Posts