Porady

Wakacje last minute – gdzie warto się wybrać?

Wyjazd na wakacje w formie last minute może być atrakcyjny pod wieloma aspektami, począwszy od tych finansowych, a skończywszy na komforcie wypoczywania. Zanim jednak zdecydujemy się na taki wyjazd, warto sprawdzić, do jakich krajów warto się udać, a także o czym musimy absolutnie pamiętać, gdy planujemy wyjazd za granicę. Dlaczego last minute się opłaca?

 

1. Czym jest last minute?

2. Gdzie warto jechać na wakacje last minute?

3. O czym pamiętać organizując urlop za granicą?

 

Czym jest last minute?

Pojęcie last minute dotyczy swoistej wyprzedaży ofert na wakacje organizowane przez biura podróży. Gdy kończy się sezon urlopowy lub charakterystyczny dla wycieczek w dane miejsce, biura podróży często przeceniają wycieczki, dzięki czemu możemy pojechać na upragnione wakacje taniej, niż zwykle. Ma to wiele plusów: po pierwsze płacimy mniej, po drugie nie musimy brnąć przez gąszcz turystów, jak to ma miejsce w sezonie, a po trzecie możemy pozwolić sobie na więcej atrakcji na miejscu, jeżeli zdecydujemy się wydać tam zaoszczędzone na hotelu i przelocie pieniądze. Last minute jest jednym z dwóch okresów, kiedy warto „polować” na wymarzony urlop. Drugim z nich jest first minute, czyli wakacje przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego. Wiele ciekawych ofert znajdziesz m.in. na https://dreamtours.pl/last-minute.

 

Gdzie warto jechać na wakacje last minute?

Skoro możemy polecieć na urlop taniej, to zdecydowanie warto jest wybrać kierunek, w którym zawsze chcieliśmy się wybrać. Mogą to być zarówno wakacje w Turcji, jak i w bardziej oddalonym i egzotycznym miejscu, jak Malediwy czy Teneryfa. Ponieważ last minute zwykle trwa w naszą jesień i zimę, dobrze jest wybierać kierunki południowe, aby móc załapać się na piękną pogodę i dużo słońca, co pozwoli nam na „naładowanie bateryjek” na cały sezon zimowy w domu.

 

O czym pamiętać organizując urlop za granicą?

Jeżeli decydujemy się na wyjazd za granicę, musimy pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim należy dobrze wybrać tour operatora, tak aby nie ryzykować, że firma zbankrutuje akurat gdy będziemy odpoczywać i znajdziemy się w kłopotliwej sytuacji. Dobrym przykładem biura podróży, z którym nie musimy się o nic martwić, jest https://dreamtours.pl. Innymi ważnymi rzeczami, o których nie wolno nam zapomnieć to aktualne ubezpieczenie – prywatne lub w formie karty EKUZ, jeżeli podróżujemy po Unii Europejskiej – oraz ważny paszport i komplet dokumentów, badań czy szczepień, które są wymagane aby móc wjechać do kraju, który sobie upatrzyliśmy.

Similar Posts