Artykuły Porady

Booking.com – tu rozpoczyna się wakacyjna przygoda

Booking.com – tu rozpoczyna się wakacyjna przygoda

Strona znana wszystkim, którzy często rezerwują noclegi na wypoczynek czy podróże służbowe. Booking.com to nie jest zwykła strona z wyszukiwarką – to wielki agregat pełniący jednocześnie funkcję biblioteki ofert składanych przez właścicieli obiektów noclegowych, wyszukiwarki z licznymi filtrami oraz serwisu rezerwacyjnego. Jak działa booking. com i czy warto korzystać z jego usług

Booking.com od czego zacząć

Przeglądania strony można dokonywać bez konieczności rejestracji, jednak część danych dotyczących wolnych terminów i szczegółów cenowych dostępna jest wyłącznie dla klientów, którzy w serwisie założą swoje konto. Nie jest to szczególnie trudna czynność i każdy nieco ogarnięty technicznie poradzi sobie doskonale z założeniem konta. Po rejestracji na booking. com cały świat stoi przed nami otworem.

Wyszukiwanie ofert i rezerwacja

Wyszukiwanie danych najlepiej robić za pomocą filtrów, które ograniczają trafienia rekordów do tych, które spełniają nasze wymagania wcześniej wskazane jako parametry wyszukiwania. Zamiast szukać pod hasłem „hotel Warszawa” warto szukać podając datę pobytu, orientacyjną klasę hotelu, przedział cenowy, rodzaj pokoju, a nawet czy jest to podróż prywatna czy służbowa. Wyszukiwarka informuje o miejscach parkingowych, możliwości skorzystania z posiłków a w przypadku miejsc noclegowych poza hotelami o zakresie usług, jakie są w liczone w cenę wynajmu a za jakie dodatkowo trzeba zapłacić.

Gdy znajdziemy ofertę spełniającą nasze wymogi rezerwuje się ją i czeka na wiadomość od właściciela obiektu. Najczęściej mejl przychodzi w kilka sekund po rezerwacji. Czasem wymagane jest klikniecie w link potwierdzający rezerwację oraz opłacenie noclegu z góry lub podanie numeru karty płatniczej w celu zablokowania środków do czasu realizacji usługi.

Booking.com odwołanie rezerwacji

W zależności od warunków umowy odwołanie rezerwacji przebiega na różnych warunkach. Biorąc pod uwagę fakt, że booking.com ma często promocyjne oferty wycofanie się z rezerwacji nie zawsze jest możliwe bez poniesienia kosztów.

Należy pamiętać o tym, że firma Booking mająca swoją siedzibę w Holandii i biura rozlokowane na całym świecie jest wyłącznie pośrednikiem w rezerwacji i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za poziom usług świadczonych przez hotelarzy oraz odwrotnie – nie odpowiada za niewłaściwe zachowanie czy postępowanie klientów rezerwujących na bookingu. Wiadomo, że użytkownicy naruszający zasady zaufania i dobrej współpracy, hotelarze oszuści czy źle zachowujący się klienci będą z serwisu usuwani, ale zanim to nastąpi mogą oszukać innych.

Aby o miejscach noclegowych wiedzieć jak najwięcej warto zapoznawać się z opiniami klientów. Booking.com nagradza aktywność użytkowników zniżkami – zarówno częste rezerwowanie przez serwis jaki i umieszczanie opinii o miejscach noclegowych jest promowane kodami czy zniżkami promocyjnymi.

Similar Posts