Artykuły Podróże

Czy warto wybrać się na narty do Włoch?

Czy warto wybrać się na narty do Włoch?

Z roku na rok Polacy coraz bardziej interesują się sportami zimowymi. Narciarstwo jest wśród nich najbardziej popularne i wybierane przez setki tysięcy Polaków w każdym sezonie. Wielu z nich nie ogranicza się do polskich gór, ale wybiera opcję, jaką są narty we Włoszech. Takie rozwiązanie ma jedną podstawową wadę, którą jest duża odległość. Wyjazd do Zakopanego, Szczyrku, lub nawet na Słowację jest o wiele krótszy, ale dojechanie do Włoch wcale nie musi być tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Standardowa podróż do ośrodków narciarskich we Włoskich Alpach trwa zaledwie kilkanaście godzin, a to oznacza, że wyjeżdżając wcześnie rano lub w nocy, na miejscu można być nawet w okolicy wieczora.

Sprawę ułatwiają bardzo dobre drogi, które po przekroczeniu polskiej granicy umożliwiają swobodną jazdę z bardzo dużą prędkością, w dodatku bez przymusowych postojów, które są spowodowane niedogodnościami i problemami technicznymi na drodze. Na łatwość dojazd wpływa również fakt, że ośrodku narciarskie zlokalizowane są w Alpach, na północy kraju, a to oznacza, że włoską granicę przekracza się zaledwie o kilkadziesiąt kilometrów, a nie dojeżdża się aż do morza. Konsensus tych czynników sprawia, że większość osób nawet nie rozważa podróży samolotem i decyduje się na wyjazd autem.

Narty we Włoszech, a zorganizowane wyjazdy

Bardzo częstą ofertą w polskich biurach podróży są zorganizowane wyjazdy. Wyjazdy na narty we Włoszech są w Polsce bardzo popularne, dlatego też ilość ofert w biurach podróży jest ogromna, spektrum poszczególnych parametrów wyjazdu jest bardzo szerokie. Zorganizowane wyjazdy mają to do siebie, że płacąc za kompleksową organizację, nie trzeba już się o nic martwić. Przeważnie takie oferty w swojej cenie posiadają już wykupione karnety na wyciągi, zakwaterowanie w hotelu lub pensjonacie, wyżywienie i transport na miejscu. Czytając oferty biur podróży, trzeba jednak dokładnie zapoznać się z ofertą, gdyż niektóre wyjazdy mogą nie zawierać w swojej cenie poszczególnych elementów i trzeba za nie płacić samemu na miejscu.

Taki wyjazd jest jednak bardzo atrakcyjną opcją, zwłaszcza dla osób, które nie znają języka i same miałyby trudność, aby sobie poradzić w obcym środowisku. Największą zaletą wyjazdu na narty do Włoch lub do innego ośrodka w Alpach jest to, że są tu jedne z najlepszych stoków narciarskich na świecie. Na zboczach gór rozciągają się tutaj setki kilometrów tras o dużym zróżnicowaniu trudności, co daje możliwość świetnej zabawy każdemu, bez względu na posiadane umiejętności. Jeśli ktoś chce, to może codziennie jeździć po innych trasach i prawdopodobnie przez dwutygodniowy pobyt nie będzie w stanie zjeździć wszystkich, okolicznych stoków.

Narty we Włoszech, a koszty

Wyjazd na narty do Włoch wcale nie musi być bardzo drogi. Odkąd na Słowacji, która była najpopularniejszym kierunkiem wśród Polaków, wprowadzono Euro, tamtejsze ceny poszybowały do góry do tego stopnia, że największą różnicę wyjazdu pomiędzy Słowacją a Włochami stanowi aktualnie cena dojazdu. Biorąc jednak pod uwagę, że jest to zaledwie kilka godzin jazdy więcej, nie jest to zbyt duża różnica. Polskie stoki również nie należą do najtańszych, a niestety narty we Włoszech oferują o wiele wyższy poziom, jeśli chodzi o infrastrukturę i ilość stoków.

Wyjazd do Włoch ma kilka zalet:

  • Umiarkowane ceny w stosunku do innych regionów
  • Mnogość stoków o różnej trudności
  • Rozwinięta infrastruktura turystyczna

To wszystko sprawia, że wyjazd na narty we Włoszech jest polecany przez większość osób, które już się na to zdecydowały.

Similar Posts