Artykuły Podróże

Jezioro Żywieckie – zobacz, co kryją góry!

Jezioro Żywieckie - zobacz, co kryją góry!

Beskidy to jedne z wielu malowniczych miejsc w Polsce, które warto odwiedzić w swoim życiu chociaż raz. Widok ze szczytu gór jest nieporównywalny do jakichkolwiek innych wrażeń, a okolice Beskidu kryją w sobie znacznie więcej piękna natury. Jezioro Żywieckie to bez wątpienia jedno z miejsc, które warto znać!

Jezioro Żywieckie: położenie i atrakcje turystyczne

Województwo śląskie kryje w sobie imponującej wielkości Jezioro Żywieckie. Utworzone w latach 60 jezioro zajmuje część terenu Beskidu Małego, a jego południowy kraniec sięga miasta Żywiec. Powstanie jeziora skutkowało zalaniem wsi Tresna, Zarzecze i Stary Żywiec. Całe jezioro ma ponad 6 km długości i 2,5 km szerokości. Oprócz funkcji turystycznej zapewnia również energię elektryczną (nad jeziorem znajduje się elektrownia) i stanowi zaporę przeciwpowodziową. Dokładne miejsce zapory to właśnie Tresna, która jest obecnie malowniczą miejscowością.

Chociaż wieś Tresna została zalana, okolica wciąż posiada dawną nazwę i tereny, które nie zostały zalane, tworząc dzisiejszą miejscowość Tresna. Tresna to również górski szlak, który ukazuje piękno okolicy i jest dostępny także dla niedoświadczonych amatorów gór. Jedną z atrakcji tej okolicy jest Góra Żar, z której wysokości rozciąga się widok na Jezioro Żywieckie. Ciekawostkę może stanowić fakt, że góra Żar jest terenem dla Górskiej Szkoły Szybowcowej. To miejsce szczególnie upodobane przez lotników. Fanom adrenaliny spodoba się tor saneczkowy, który należy do najwyższych w kraju! Niedaleko znajduje się także park liniowy Trollandia, który stanowi świetną rozrywkę, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi.

Przyjemną atrakcją jest także samo jezioro Żywieckie. Plaża wokół tego sztucznego zbiornika wodnego to świetne miejsce na spędzenie dnia i relaks na łonie natury. To idealne miejsce na urlop wypoczynkowy! Zwłaszcza że z tego miejsca jest około 15 km do centrum Żywca, które oferuje kolejne atrakcje, między innymi muzea, Zoo, czy pałac Habsburgów, także otwarty dla zwiedzających. Nowy Zamek posiadany niegdyś przez Habsburgów to niejedyna atrakcja tego typu. Miłośnicy pałaców docenią Stary Zamek w Żywcu. Powstały w XVI wieku budynek dzisiaj służy za siedzibę miejskiego muzeum w Żywcu i naprawdę warto zobaczyć jego wnętrze. Będąc w okolicy Żywca, warto wybrać się do miejscowości Szczyrk, w której można zwiedzić Gospodę Polską, czy Jaskinię Malinowską. W tym miasteczku znajduje się najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego: Skrzyczne. To tylko niektóre z niesamowitych miejsc dostępnych w tej okolicy. Jezioro Żywieckie i pobliskie miejscowości dostarczą niezapomnianych wrażeń i rozrywki na wiele dni, dlatego spokojnie można wybrać się tam na dłuższy urlop.

Zaloguj się na swoje konto Facebook i dowiedz się więcej! Dodaj jezioro Żywieckie do swoich ulubionych miejsc do spędzania urlopu i poznaj najkorzystniejsze noclegi online, by zaplanować niezapomnianą wycieczkę dla całej rodziny. Noclegi nad jeziorem Żywieckim można znaleźć w bardzo korzystnych cenach, ale spiesz się, bo w tamtym miejscu nietrudno o turystów!

Nocleg nad Jeziorem Żywieckim

Beskidy, jako okolica ciesząca się napływem turystów niemal cały rok, posiadają różne oferty noclegu, również w okolicy Jeziora Żywieckiego. Zwłaszcza ta ostatnia propozycja jest szczególnie atrakcyjna. Ośrodek Wypoczynkowy tuż nad jeziorem oferuje pokoje już od 35/45 zł za osobę. Zarzecze ma ciekawą i sporą ofertę noclegową, z którą można zapoznać się online. Zaloguj się na swoje konto Facebook, by zapoznać się z opiniami na temat wielu z nich i wybierz noclegi najbardziej dogodne dla siebie i współtowarzyszy. Podróżując w większym gronie, można wynająć sobie niewielki dom, również klimatycznie położony, prezentujący widok na samo jezioro żywieckie. Domki zapewnią prywatność i komfort, idealnie sprawdzą się na dłuższy pobyt. Noclegi możliwe są również w centrum Żywca. Ogólnie cena za zakwaterowanie nad jeziorem, czy w mieście oscyluje od 35 do około 100 zł za osobę. Do kosztów dodaj również wyżywienie, które można mieć we własnym zakresie lub skorzystać z usług hotelowej kuchni. Dla miłośników pięknych widoków z pewnością najbardziej atrakcyjne okaże się zarzecze, z którego do Żywca jest niedaleko. Opłatę za noclegi można uiścić na miejscu lub online. Zaloguj się wygodnie do bankowości internetowej i opłać zakwaterowanie za cały urlop wypoczynkowy z góry. Noclegi warto załatwiać wcześniej, ponieważ jezioro Zywieckie jest miejscem popularnym, a malowniczy dom nad jeziorem jest marzeniem wielu ludzi, którzy wybierają na kwaterkę samo jezioro Żywieckie. Noclegi w tym miejscu są w przystępnych cenach, a wszelkie luksusy gwarantuje piękno okolicy.

Jezioro Żywieckie to świetny sposób na spędzenie weekendu lub dłuższego urlopu, dostarczając sporo atrakcji i tworząc cudowną atmosferę relaksu. Beskidy to piękny rejon Polski, a jezioro to jeden z wielu miejsc, które warto odwiedzić i zapamiętać.

Similar Posts