Podróże

Mazury na wakacje! Dlaczego warto tam jechać?

Mazury na wakacje! Dlaczego warto tam jechać?

Województwo warmińsko-mazurskie urzeka swoją bogatą przyrodą, rozległymi lasami oraz malowniczymi miejscowościami, które oferują niezliczone atrakcje dla turystów w każdym wieku. Pierwsze skrzypce grają tutaj jednak jeziora, których w mazurskiej krainie zdecydowanie nie brakuje. W tym miejscu można spędzać czas zarówno aktywnie, jak i rekreacyjnie. Hotel z basenem na Mazurach to idealne miejsce na udany wypoczynek. Nie będą narzekać również miłośnicy historii oraz zwiedzenia. Jakie niespodzianki czekają na nas zatem w tym rejonie?

Aktywny wypoczynek na Mazurach

Mazury to bez dwóch zdań prawdziwy raj dla wszystkich miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. Łączna powierzchnia wszystkich jezior wynosi ok. 486 km2, co wiąże się z możliwością wielogodzinnych spacerów oraz wycieczek rowerowych wokoło tamtejszych naturalnych zbiorników wodnych.

Z pewnością warto udać się nad największe w Polsce jezioro Śniardwy, najdłuższe, czyli Jeziorak oraz najgłębsze, za które uznaje się Hańczę. W wielu miejscach znajdują się również ośrodki sportowe, ulokowane przy brzegach jezior, w których wypożyczmy kajaki, rowerki wodne, łódki, a także gdzie czekają na nas boiska do gry m.in. w siatkówkę. 

Mazury dają przede wszystkim ogromne możliwości uprawiania różnorodnych sportów wodnych. Spływy kajakowe, rejsy żaglówkami czy regaty żeglarskie to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na nas na miejscu. A jeśli po całym dniu nad wodą będziemy czuć niedosyt, idealnym miejscem do zatrzymania się na dłużej będzie hotel z basenem na Mazurach! 

Atrakcje turystyczne Mazur

Odwiedzając województwo warmińsko-mazurskie, poza przepiękną i malowniczą przyrodą, która pozwala każdemu na zasłużony relaks, warto również zwiedzić mazurskie okolice oraz zapoznać się z kulturą tego regionu. Jakie miejsca przyciągają turystów? 

Grunwald

Wieś Grunwald to obowiązkowy punkt na mapie podróży każdego miłośnika historii i nie tylko! To właśnie w tym miejscu w roku 1410 rozegrała się wielka historyczna bitwa pod Grunwaldem, gdzie po jednej stronie wojska Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego walczyły z Zakonem Krzyżackim. Każdego roku odbywają się tutaj inscenizacje tej pamiętliwej walki, a zainteresowani mogą udać się także do Muzeum Bitwy Pod Grunwaldem. 

Twierdza Boyen w Giżycku

Twierdza Boyen w Giżycku w kształcie gwiazdy to największy zabytek na Mazurach. Budowana w latach 1843-55 przez wiele lat stanowiła główną i strategiczną twierdzę w tym rejonie, natomiast po I wojnie światowej jej mury pełniły rolę szpitala. Obecnie obiekt został udostępniony turystom, gdzie w raz z przewodnikiem mogą zwiedzać jego korytarze. 

Wilczy Szaniec

Wilczy Szaniec w miejscowości Gierłoża niedaleko Kętrzyna jest historyczną kwaterą Adolfa Hitlera podczas II wojny światowej. Była ona miejscem dowodzenia wojskami niemieckimi w trakcie walk z siłami zbrojnymi z ZSRR.

Piknik Country w Węgorzewie i Giżycku 

Fani muzyki country oraz dobrej zabawy powinno obowiązkowo udać się do Węgorzewa lub Giżycka, gdzie każdego sezonu odbywają się znane w całej Polsce festiwale muzyki country z największymi gwiazdami tego gatunku. 

Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce

Barkowe Sanktuarium w Świętej Lipce oraz znajdujący się tam klasztor to zabytkowe święte miejsca, które każdego roku przyciągają wielu turystów i pielgrzymów z całej Polski. Największy podziw wzbudzają organy z poruszającymi się figurami aniołów.

Zamek Krzyżacki w Nidzicy 

Pochodzący z wieku XIV gotycki zamek, wybudowany został przez Wielkiego Mistrza Zakonu Winrycha von Kniprode był jedną z istotniejszych warowni Krzyżaków. W roku 1945 został zniszczony przez bombardowania radzieckie, jednakże kilkadziesiąt lat później podjęto się jego odbudowy. Dziś znajdziemy tu m.in. Nidzicki Ośrodek Kultury oraz Muzeum Ziemi Nidzickiej. 

Sprawdź ofertę Hotel St. Bruno – www.hotelstbruno.pl/strefa-relaksu/basen

Similar Posts