Podróże

Co zwiedzić w Jastarni?

W sezonie letnim mnóstwo osób wyjeżdża nad Morze Bałtyckie. Niepowtarzalny nadmorski klimat bardzo korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Kiedy nadejdzie wreszcie nasz zasłużony urlop, pozostaje tylko dylemat dokąd mamy wyjechać. W lipcu i sierpniu ludzie bardzo chętnie wyjeżdżają na południe Europy, licząc na dobrą pogodę. Jednak mimo wszystko wypad nad nasze morze w tym okresie będzie kosztował dużo mniej pieniędzy. Obecnie niemal każdego jest stać na kilkudniowy wyjazd nad Bałtyk. Trzeba tylko odpowiednio wcześnie pomyśleć o miejscach noclegowych. Każdy, kto chce wypocząć, ma do wyboru mnóstwo nadmorskich kurortów. Wśród nich jest również Jastarnia. Czy warto, jest wyjechać właśnie tam i co można zwiedzić w ty miejscu?

Mierzeja Helska chętnie odwiedzana przez turystów

Jastarnia to małe miasto położone na Mierzei Helskiej. Mieszka tam obecnie zaledwie kilka tysięcy ludzi. Kiedy nadejdą upały, to niewielkie miasteczko tętni wówczas życiem. Można tam nie tylko odpocząć na plaży, ale również zwiedzić mnóstwo ciekawych miejsc. Bardzo dużym zainteresowanie turystów cieszy się latarnia morska.

Co prawda nie jest ona zabytkowa, ponieważ została zbudowana w 1950 roku, mimo to jej wygląd bardzo inspiruje niemal wszystkich. Jeśli chodzi zabytki, to możemy tam zobaczyć chatę rybacką zbudowaną w 19 wieku. Mimo tego, że to miasto jest niewielkie, możemy bez problemu znaleźć apartamenty na wynajem w Jastarni.

Wymagający klienci z pewnością znajdą coś odpowiedniego dla siebie. Warunki zabudowy znacząco różnią się od np. Władysławowa. Próżno szukać w tym miejscu budynków, które mają kilka pięter.

Mnóstwo atrakcji i port rybacki

Jeśli zdecydujemy się na wypoczynek w Jastarni, musimy oczywiście pomyśleć o zakwaterowaniu. W tym mieście miejsc noclegowych jest po prostu mnóstwo, dostępne są również apartamenty na wynajem w Jastarni. W tym właśnie mieście niemal każdy znajdzie odpowiednie dla siebie zajęcie. Jeśli lubimy zwiedzać koniecznie, musimy zobaczyć Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

Nie można nie zobaczyć również portu rybackiego, z którego w sezonie letnim możemy popłynąć na Hel i do Gdańska tramwajem wodnym. Jeśli ktoś lubi podróżować, Jastarnia będzie świetną bazą wypadową. Pociągiem dojedziemy prawie wszędzie, nie tylko do Gdyni, ale do wielu innych kurortów.

Lotnisko i loty widokowe

Mimo tego, iż Mierzeja Helska jest bardzo wąska, w Jastarni znajdziemy lotnisko. Wszyscy ludzie, którzy oczekują ekstremalnych wrażeń znajdą coś dla siebie. W tym miejscu można wykupić nie tylko lot widokowy nad Zatoką Pucką, ale również skoczyć ze spadochronem. Ogólnie mówiąc, nad Morzem Bałtyckim nie brakuje atrakcji w każdym kurorcie.

Niepowtarzalny klimat, a także powietrze bogate w jod bardzo służą wszystkim turystom. Nawet w sezonie urlopowym wycieczka nad nasze polskie morze będzie wielokrotnie tańsza niż zagraniczna. W Jastarni można nie tylko odpocząć, ale również świetnie się zabawić.

Należy tylko odpowiednio wcześnie pomyśleć o zakwaterowaniu. Kiedy nadejdą upały, ciężko jest znaleźć nocleg.

Apartamenty w Jastarni znajdziesz na stronie BlueApart.pl/apartamenty/jastarnia

Similar Posts