Porady

Jaka herbata na prezent?

Jaka herbata na prezent?

Herbata coraz częściej staje się doskonałym, sprawdzonym pomysłem na dokonanie prezentu dla bliskiej osoby. Polacy coraz częściej piją dobre jakościowo, aromatyczne herbaty, dlatego będzie to sprawdzony podarek, który da pełnię satysfakcji.

Jaka herbata najlepsza na prezent? 

Ostatnio bardzo popularna jest charakteryzująca się pięcioetapowym procesem produkcji herbata oolongSekret polega na jej doskonałych właściwościach, które wzmacniają układ krwionośny, dostarcza organizmowi szereg potrzebnych witamin, antyoksydantów, które pozwalają doskonale go oczyścić. Największym atutem tego naparu jest jednak regulowanie flory bakteryjnej. Trudno określić smak tej herbaty, gdyż każdy wyczuwa nieco inne nuty smakowe, jedni podkreślają aromat delikatnego orzecha, podczas gdy inni wyczuwają kwiatowość a także słodycz. Niemniej jednak jest to herbata bardzo dobra jakościowo, Herbata ta, którą zamiennie nazywa się również ulung, wydobywana jest z liści i pąków wiecznie zielonego krzewu Camellia sinensis. 

W jaki sposób przygotowywać herbatę oolong? 

Ta bardzo dobra jakościowo herbata liściasta cechuje się świetną jakością, gdyż jej liście mogą dojrzewać przez 50- 60 lat, tak by dopiero po tym czasie móc nadawać się do zrobienia z nich suszu najwyższej światowej klasy. Warto pamiętać o tym, że herbatę tę powinno się parzyć w temperaturze 90-95ºC. Powinno się użyć jednej łyżeczki suszu na filiżankę, zaparzyć od minuty do pięciu minut. Bardzo wiele zależy od czasu, który poświęcimy na zaparzenie, w ten sposób nadajemy herbacie pożądany przez nas charakter. Pamiętać należy, że chcąc nadać zwiększonej mocy herbacie dodajemy nieco więcej suszu, jednak trzymamy się zasady, że nigdy pod żadnym pozorem nie wydłużamy czasu parzenia powyżej pięciu minut. 

Parzenie herbaty jest dla Chińczyków wspaniałą ceremonią, dlatego też kiedy decydujemy się na zakup podarku w postaci suszu, warto podjąć też decyzję by dołączyć zaparzacz. Akcesoria do herbaty powodują, że jej picie staje się wspaniałym misterium tak więc warto wiedzieć jaki wybrać do konkretnego suszu. Producenci przygotowali specjalny szklany zaparzacz do ulung, gdzie dzbanek osadzany jest w stalowym koszu. Pamiętaj, żeby uchwyt był wykonany z tworzywa sztucznego, gdyż w ten sposób zyskujesz gwarancję, że osoba obdarowana nie ulegnie oparzeniu. Właściwy będzie zaparzacz wykonany ze szkła borokrzemianowego, którego wielkim atutem jest fakt, że nie przepuszcza smaków. Szkło sprawia również, że możesz delektować się wspaniałym widokiem parzenia co sprawi, że późniejsze wypicie przygotowanego suszu jest jeszcze milsze.  

Similar Posts