Kulinaria

Śniadanie mistrzów – jak je przygotować przy użyciu małego AGD?

Śniadanie przygotowane przy pomocy tostera Zelmer

Każdy z nas niejednokrotnie słyszał o tym, jak ogromne znaczenie dla zdrowia i samopoczucia ma regularne jedzenie pożywnych śniadań. Łatwo powiedzieć, trudniej wykonać? Niekoniecznie! Nawet jeśli żyjesz w ciągłym biegu i trudno Ci znaleźć czas na poranny posiłek, przekonaj się, że przygotowanie go wcale nie musi być bardzo czasochłonne. W tym tekście podpowiadamy, jak przygotować pyszne (i szybkie) śniadanie przy użyciu blendera kielichowego i tostera.

Z tekstu dowiesz się:

  • jakie produkty zawsze warto mieć pod ręką, żeby przygotować szybkie śniadanie,
  • jakie sprzęty małego AGD ułatwiają ekspresowe przygotowywanie śniadań.

 

Wiele razy obiecywałeś sobie, że już więcej nie wyjdziesz z domu bez śniadania, ale Twoje ambitne plany w starciu z kurczącym się czasem po raz kolejny spełzły na niczym? Spróbuj ugryźć problem z innej strony: zamiast składać sobie obietnice bez pokrycia, wprowadź do swojej codzienności nowe nawyki. Wieczorem poświęć chwilę na zaplanowanie porannego posiłku, a jeśli jest taka możliwość – przygotuj zawczasu składniki, których będziesz potrzebować, lub półprodukty. Podpowiadamy, jak szybko i sprawnie przygotowywać śniadania!

Pomysł na tosty, czyli co zawsze warto mieć pod ręką?

Jeśli co rano na widok dziwacznego miksu produktów, który masz w lodówce, po prostu zamykasz jej drzwiczki i rezygnujesz z próby sklecenia z nich sensownego posiłku, najwyższy czas zacząć planować śniadania. Wcale nie musisz jednak robić codziennie dużych i bardzo przemyślanych zakupów. Wystarczy, że pomyślisz o kilku łatwych i szybkich zestawach śniadaniowych i będziesz pilnować, żeby zawsze mieć potrzebne do nich produkty pod ręką. Oprócz najbardziej oczywistych składników, takich jak chleb, ser, wędlina czy mleko, pamiętaj o:

  • Płatkach owsianych – to bardzo uniwersalny produkt, z którego możesz przygotować nie tylko tradycyjną owsiankę, ale też ciastka owsiane, które zapakujesz do plecaka przed wyjściem do pracy. Dobrze sprawdzą się też jako dodatek do omleta czy placuszków.
  • Owocach – jeśli posiadasz blender kielichowy z łatwością przygotujesz smoothie czy koktajl z ich użyciem.
  • Dżemie owocowym – świetnie sprawdzi się jako dodatek do naleśników, tostów, a także owsianki. W podobny sposób możesz wykorzystać masło orzechowe, które dodasz także do koktajli, jeśli zechcesz podnieść ich kaloryczność.
  • Jajkach – są świetnym źródłem pełnowartościowego białka, które pozwala szybko zaspokoić nawet największy głód. Świetnie smakują na miękko, na twardo, w postaci naleśników, omletu czy pasty jajecznej.

 

Tostery i blendery kielichowe – sprzęty, które pomagają ogarnąć poranny pośpiech

Trudno jest przygotować szybkie śniadanie bez odpowiednich akcesoriów. Istnieje wiele sprzętów, które wyręczą Cię w kuchennych zadaniach. Dzięki nim przygotowywanie posiłków stanie się niezwykle proste. Jednym z takich urządzeń jest doskonale znany wszystkim toster. To urządzenie przyda się nie tylko do błyskawicznego przygotowywania pysznych grzanek. Dzięki tosterowi szybko rozmrozisz kromki chleba przechowywane w zamrażarce na czarną godzinę, która nadeszła w najmniej oczekiwanym momencie.

Niezwykle przydatny w przygotowywaniu szybkich śniadań jest także blender kielichowy. Dobry blender kielichowy to prawdziwe wybawienie dla wszystkich tych, którzy żyją w ciągłym biegu i nigdy nie mają czasu na pożywne śniadanie. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem takiego urządzenia, wystarczy, że wieczorem przygotujesz owoce, mleko i płatki owsiane, a rano zmiksujesz je na pożywny koktajl. Takie śniadanie możesz spokojnie zabrać ze sobą i wypić w drodze do pracy.

To tylko kilka z wielu propozycji urządzeń, które mogą Cię wesprzeć w walce o wprowadzenie nawyku jedzenia zdrowych śniadań. Sprawdź także inne sprzęty AGD marki Zelmer, które ułatwią Ci codzienność.

Similar Posts